אסטרטגיית אינסטגרם לעמודי מיתוג מעסיק

מתישהו שקלתם להתחיל להשתמש באינסטגרם כחלק מאסטרטגיית המיתוג מעסיק שלכם אבל לא ידעתם בדיוק איך להתחיל? זה הזמן להבין, עמודי אינסטגרם של מיתוג מעסיק רק גדלים ומתחזקים וכמעט לכל החברות הגדולות כבר יש כאלו.
instagram

אינסטגרם היא פלטפורמת מדיה חברתית לוהטת המשמשת מיליארד אנשים ברחבי העולם והיא הפכה ממקום מהנה לשיתוף סלפי לכלי שיווק ומיתוג מן המניין (אל תתבלבלו הסלפי נמשכים!).

למה בכלל אינסטגרם למיתוג מעסיק? האמת שזו שאלה שקל לענות עליה, באינסטגרם יש 800 מיליון משתמשים פעילים כל חודש ברחבי העולם (90% מהם מתחת לגיל 35) והם חלק משמעותי מאותו קהל צעיר שכבר כמעט ולא משתמש בפייסבוק. אינטסגרם נחשבת כ-“גן העדן” של המיתוג בו המשתמשים נמצאים בקשר תמידי ורציף עם כמות ענקית של מותגים. משתמשי האינסטגרם הם משתמשים מסורים – שישה מכל עשרה משתמשים נכנסים מידי יום. בעידן בו טווח תשומת הלב של אנשים הולך ומצטמצם, קשה להשוות את רמת המעורבות של אינסטגרם – המשתמש הממוצע גולש במשך 53 דקות ביום. כמעסיקים, זה מאפשר טווח זמן רחב ללכוד את תשומת הלב של מועמדים פוטנציאליים.

האתגר המרכזי הוא, שבשונה מפייסבוק או לינקדאין, באינסטגרם אתם צריכים להעביר את התרבות הארגונית שלכם ואת המסר שלכם – דרך תמונות. אז יש כמה נקודות שחשוב להקפיד עליהן:

צרו תוכן במיוחד לאינסטגרם

זה כבר לא מספיק לשתף את אותו התוכן בכל ערוצי המדיה החברתית הקיימים. אם אתם רוצים למשוך משתמשים בצורה אותנטית, תיצרו תוכן שמותאם לכל רשת חברתית בנפרד. באינסטגרם זה אומר ויז’ואל באיכות וברמה גבוהיים. התמונות צריכות להיות חדות, מוארות היטב ובעלות פוקוס ברור. הטכנולוגייה של היום מקלה מאי פעםעל צילום תמונות מדהימות ישר מהטלפונים ובלי צורך בדברים מורכבים.

נסו לפתח ולהיצמד לנושא שמאחד את כל התמונות בפיד שלכם. פירוש הדבר עשוי להיות הצגת תמונות עם פלטת צבעים או סגנון צילום דומה. המשתמשים של אינסטגרם מעריכים ומגיבים היטב לפוסטים אחידים ואסתטיים.

תנו נקודת מבט אותנית על חיי העבודה היומיומיים

לדוגמא, אפשר להשאיר רושם טוב מחיי העבודה היומיומיים על ידי הצגת העובדים שלך בסביבת העבודה שלהם. ובשביל זה צריך להבין – איפה העובדים מבלים את רוב שעות היום שלהם. לא בהכרח חייב להיות משרד מעוצב שצועק שופוני, אבל הוא כן אמור להשאיר רושם חיובי על אלו שיצפו לכם בעמוד.

הצג פרסונות

העוקבים מעוניינים בעיקר לראות מי עומד מאחורי החברה ובעיקר כיצד המועסקים מוצגים ונראים. השתמשו בפוסטים על מנת לתת זרקור לעובדים שונים – אתם יכולים לספר מה התחום אחריות של העובד, על מה הוא עובד כרגע או מה הוא אוהב בארגון. ניתן גם להקדיש פוסטים ולקבל בברכה מועסקים חדשים שהתחילו את דרכם בארגון. 

תמונות שמופיעים בהן אנשים נוטות להיות בעלות ביצועים טובים יותר. תמונות עם פנים יהיו בסבירות גבוהה יותר ב-38% לקבל לייקים וב-32% לקבל תגובות מאשר תמונות ללא פנים. ככל שהפוסט מקבל יותר לייקים ותגובות אורגניות, כך האלגוריתם של אינסטגרם נוטה להראות אותו לאנשים, מה שמוביל לאפקט של כדור שלג של מעורבות.

יש לכם אירועים צוותים על בסיס קבוע? תתעדו אותם גם לאינסטגרם. זה מראה לעוקבים שלכם שהמועסקים זוכים להערכה, שהם יוצרים קשרי חברות בעבודה ומרגישים בנוח – דבר המחזק את מיתוג המעסיק שלכם.

הציגו עד כמה המועסקים רתומים לארגון

השתמשו באינסטגרם כדי להראות עד כמה המועסקים באמת תומכים בארגון ובמותג. חברות רבות מציגות את העובדים שלהם בסביבתם הפרטים אך עם קשר לארגון – בין אם מצטלמים עם לוגו של החברה, או משתמשים במוצרים ממותגים של החברה בחיי היומיום. חברות שהמועסקים גאים במקום העבודה שלהם, גם מחוץ לשעות העבודה, ימשוך תשומת לב חיובית יותר למיתוג המעסיק שלו ויגרום לו לצמוח צעד נוסף למעלה. 

תציגו את התרבות הארגונית שלכם

אינסטגרם מספקת את הפלטפורמה להראות לעולם שבחוץ את הערכים שחשובים לכם במיוחד. תשתפו את התמונות שבהן רואים את רוח הצוות שלכם, תמונות קבוצתיות ספונטניות, חגיגות יום הולדת ובכללי – פשוט תראו את המציאות (אולי עם קצת פילטר יפה).

ועוד כמה דגשים קטנים

“איכות על פני כמות” – עדיף לבחור את התמונות בקפידה ולשקול מה תרצו לחלוק עם קהל המטרה שלכם וכיצד זה יכול לתרום לבניית מותג המעסיק שלכם. 

טקסט – אל תזלזלו בטקסטים שאתם מוסיפים לתמונות! תשתמשו בהאשטאגים ובקישורים כדי למשוך תשומת לב נוספת. שימוש במספר מועט של האשטאגים נכונים היא עדיין דרך יעילה מאוד להתגלות ולהתחבר לקהל הנכון באינסטגרם. פוסט באינסטגרם עם האשטאג אחד לפחות משיג בממוצע 13% יותר מעורבות מאשר פוסטים אחרים.

היו הומוריסטיים ותנסו דברים חדשים – מיתוג מעסיק שלא לוקח את עצמו יותר מידי ברצינות הרבה יותר מוערך באינטסגרם ובקרב הקהל הצעיר יותר. אינסטגרם נותנת הזדמנות מצוינת לנקוט בטון נינוח יותר ממה שהיית עושה בפלטפורמה מעונבת יותר כמו לינקדאין.

תחשבו על שם המשתמש שלכם – תקדישו לזה מחשבה, יש כל כך הרבה אפשרויות – Life at, Team, Carrer ועוד שלל אפשרויות. מיתוג מעסיק מתחיל הרבה לפניי הפוסט הראשון שלכם.

ולשאלה החשובה באמת – האם אתם יכולים לעשות את זה לבד? תראו, בגדול – התשובה היא כן. אבל חשוב לזכור שזה דורש למידה והבנה של הפלטפורמה, לא מעט ניסוי וטעייה וגם לא מעט מאמץ וניסיון.  ואם בכל זאת, החלטתם לתת למקצוענים לעשות לכם מיתוג מעסיק, רלוונטי ומושחז בלי לשבור את הראש – למה אתם מחכים? דברו איתנו.