טרנדים בעולם העיצוב לשנת 2019

שנת 2018 הייתה שנה מעולה מבחינת טרנדים עיצוביים, מה שגורם לנו לתהות ״איך עוד יכולים להפתיע?!״ ואז, הגיעה שנת 2019 שהיא החלום הרטוב של כל מי שאוהב בולד וצבעוניות מוגזמת. היי, אנחנו.
simone-hutsch-699861-unsplash

החל מהכרזת הצבע השנתית של פנטון (״Living Coral״) או צבע השנה של טמבור (ירוק מנטה) שזה השילוב המנצח בעיניי עוד משנת 2008, שנת 2019 נפתחה בבום and the best is yet to come… אז ריכזנו עבורכם את מיטב ה- טרנדים בעולם העיצוב לשנת 2019 הבאה עלינו לטובה:


קומפוזיציות פתוחות

אין צורך במסגרות ותחימה מיותרת, תנו לעיצוב שלכם להתפרס על כל הפורמט.
עד לפני כמה שנים היה נהוג לתחום כל תוצר עיצובי, אם זה לוגו או דימויים, עכשיו נפרצו כל הגבולות.
מעצבים גילו שגם אם לא רואים את כל הדימוי אלא רק חלק ממנו (הכי חוק ה-שליש שני שליש) זה דבר שמוסיף לתוצר הסופי ואפילו מעצים אותו.
העניין שנוצר בתמונה הקטועה יכול לתת רעיונות נהדרים לקונספט של המשכיות כשמדובר בעיצובים של מספר מסכים.
אם זה לווב או אינטראקטיבי אז בכלל (אם זה במצגות לדוגמה) או אפילו לאזור הפרינט (סדרה של פוסטרים? הל יס)  לסיכום, לא חייב לראות את כל התמונה המלאה בשביל לקבע דימוי חזק, תתפרעו, תצאו מהמסגרת – תשברו את הקומפוזיציה!


תלת מימד

אין אופציה שהטרנד הזה לא נכנס לחבורת המקובלים של 2019, בעיקר כי הוא מלווה אותנו  בשנים האחרונות ורק משתבח עם הזמן מבחינת ביצוע והיצע.
ככל שהטכנולוגיה מתפתחת העיצוב התלת מימדי ניזון מהעבודה הזאת, גדל ומתפתח לרמות מדהימות.
אין מעצב שלא חיפש את צמד המילים “3D RENDER” השנה, בוודאות. והתוצאות? מלהיבות עד כדי קנאה, עולם התלת מימד הולך להיות חזק מאוד ולתת בראש השנה בתחום הווב בעיקר אבל לא רק, התלת מימד מתחיל לזלוג לכל התחומים אם זה אינטראקטיבי או אפילו באיזור הפרינט הסטטי שמציג לנו תוצאות לא מאכזבות כלל.
השילוב המהפנט של סטטי ותלת מימדי בהחלט מרגש אותנו וגורם לנו לצפות עוד יותר להפתעות של 2019.

אין אופציה שהטרנד הזה לא נכנס לחבורת המקובלים של 2019, בעיקר כי הוא מלווה אותנו  בשנים האחרונות ורק משתבח עם הזמן מבחינת ביצוע והיצע. ככל שהטכנולוגיה מתפתחת העיצוב התלת מימדי ניזון מהעבודה הזאת, גדל ומתפתח לרמות מדהימות. אין מעצב שלא חיפש את צמד המילים “3D RENDER” השנה, בוודאות. והתוצאות? מלהיבות עד כדי קנאה, עולם התלת מימד הולך להיות חזק מאוד ולתת בראש השנה בתחום הווב בעיקר אבל לא רק, התלת מימד מתחיל לזלוג לכל התחומים אם זה אינטראקטיבי או אפילו באיזור הפרינט הסטטי שמציג לנו תוצאות לא מאכזבות כלל. השילוב המהפנט של סטטי ותלת מימדי בהחלט מרגש אותנו וגורם לנו לצפות עוד יותר להפתעות של 2019.
ואם בטיפוגרפיה עסקינן – גם עליה לא פוסח הטרנד התלת מימדי, שילוב של טקסטים (כותרות כן? לא להגזים.) עם/על/בתוך דימוי תלת מימדי נותן בדיוק את ה-“ואו” שמחפשים בכותרות ונותן פתח לעולם חדש ואחר של טיפוגרפיה בועטת.


אלמנטים מרחפים בחלל

כן כן, זה נחשב לטרנד.
אולי לא נצליח להרגיש איך זה להיות בלי כוח כבידה אבל היי, לפחות זה משהו שהגיע לעולם העיצוב!
אז אחרי שסיכמנו שזה סבבה לגמרי לשבור את הקומפוזיציה מגיע הדבר שאנחנו חיכיתנו שיהיה IN.  לא חייב שכל אלמנט יהיה צמוד לפורמט, תשתגעו, הקומפוזיציה שלכם פתוחה לחלוטין! (אגב, משתלב נהדר עם אלמנטים תלת צפים). אם זה המוצר עצמו או אפילו מוקאפים שמשתמשים באלמנטים מרחפים ומוצללים. יבורך הטרנד.

View this post on Instagram

Playful use of color and shape by @middleboop

A post shared by Studio A/C (@studioac) on


צבעים רבותיי, צבעים.

ואם כבר מדברים על טרנדים בעולם העיצוב אז אחרי שנים של שליטה פסטלית (איכס.) וניצנוץ קל של ניאון (יאי!) הגיע הזמן של המלכים האמיתיים של הצבעוניות לקבל את השלטון, לפחות לשנה הקרובה.
הם קוראים להם פלטה עתידית או פלטה חלומית.
אני פשוט קוראת לזה ״שיאו אלוהים מה זה הדבר המושלם הזה״, מה שהתחיל שנה שעברה ממשיך איתנו גם לשנה הקרובה רק בועט יותר עם שילובים יותר bad ass. שילובי צבעים בוהקים, גראדיינט ושכבות צבע בשילובים, צבעים שנעים על כל הסקאלה בהכי vivid שיש וזולגים לכל תחום אם זה התלת מימד, טיפוגרפיה, אלמנטים טיפוגרפיה וכ׳ו.


מטאלי בייבי!

גם אם לא בחורה של זהב ויהלומים אין סיכוי שתתעלמי מזה.
שילוב הטרנד התלת מימדי ונוכחות הזהב/נחושת נותן את אותותיו ברחבי עולם הדיזיין, ואיך אומרים? זהב אף פעם לא יוצא מהאופנה.
בהמשך לטרנד ההולוגרפי של 2018, הוא עבר קצת מתיחת פנים וחזר אלינו כשילוב של מטאלי בגוונים כהים יותר שקצת פחות מזכירים לנו משהו שיצא מחד קרן.
אלמנטים מטאלים תמיד יראו יותר, אם זה יותר יוקרתי, עתידני או מאגניב יותר, it’s a win win situation!
כמי שהתעסקו קצת עם פרינט וניסנו בכל ליבם לשלב אלמנטים מטאלים בעבודותיהם – זה בהחלט נותן את אפקט ה-“ואו” שאתם מחפשים.


טיפוגרפיה מפלצתית, אפקט מקסימלי

אחרי שנים בהן שמענו אין ספור את המשפט ״השתגעת?! למה זה כזה גדול?! 837636537pt?!”
סוף סוף הגיעה השנה שלנו, שנה שבה הכותרות ענקיות, הכל בבולד, הכל פשוט שם.
פונטים סנסריפים, ישרים, בלי שטיקים, הכי תכלס שיש.
אה ואם זה לא מספיק לכם אז גם החלה עונת ה-שילוב טיפוגרפיה באימג׳ים!
זה תמיד היה דבר קסום בעינינו, אם זה בפרינט או בכל תחום אחר, שילוב של טקסט אפילו במשקלים שונים בתוך אימג׳ מוצלח עושה את העבודה בצורה נהדרת.
הטיפוגרפיה קיבלה טוויסט מבולגן השנה וזה הולך להיות-קסום.

לסיכום- שנת 2019 הגיע הזמן שתבואי ותעיפי ל-FINE DESIGN את התחת.
מחכים לך ול- טרנדים בעולם העיצוב בקוצר רוח