The brainners | כל הקייסים הבולטים במיתוג מעסיק מרץ 2022

מה קורה כששני אנשים נפגשים ומתאהבים? לרוב - חיים חדשים מגיעים אל העולם. בדומה לאנלוגיה המדהימה הזו, קורה כבר זמן מה מתחם לפני השטח משהו מדהים: מחלקות השיווק פגשו את מחלקות משאבי האנוש - ויחד נולד להן תינוק חדש, התחום השיווקי החדש והאהוב עלינו - תחום מיתוג המעסיק, שבא אלינו היישר מתוך צורך הכרחי של שוק העבודה החדש.
motorcycle

המגיפה שמלווה אותנו בשנתיים האחרונות שינתה את עולם התעסוקה והביאה איתה תנאים חדשים לשולחן העבודה והמצב הוא – שכמעסיק, כבר אין די בשם גדול שהולך לפניך כדי למשוך מועסקים.ות חדשים. גם 24 טעמי גלידה ומסיבות ‘שופוני’ מתחילות להראות כשגרה סטנדרטית שאינה מייחדת אותך כארגון ששווה לעבוד בו.

בבלוג הקודם שלנו “כל מה שרציתם לדעת על מיתוג מעסיק” דיברנו על מגוון רחב של דרכים ליישום מהלכי מיתוג מעסיק, ואם זאת, לפעמים נתקלים במאין “מחסום כתיבה” שבתוכו יש הרבה חלקים זזים המשפיעים על היכולת שלך – כפרסונה האחראית על מיתוג המעסיק בארגון, לגרום למהלך לקרות.

כאן למטה ריכזו לך 5 השראות לתכני מיתוג מעסיק. כאלו שקל לבצע ובמקביל מנטרלות הרבה מן החלקים הזזים המשפיעים על התהליך. מוכנים? Lets Go!!!

Started from the bottom, now we're here

אחת המטרות של מיתוג מעסיק היא להציג את העובדים בארגון והדרך שהם עברו בו. הצורך של פוסט מסוג כזה הוא לא רק להראות את הא.נשים שמאחורי העשיה, אלא להראות שכארגון, אתם תומכים בעובדים שלכם ללמוד ולהתפתח בתוך החברה. עמוד האינסטגרם המדהים של @LifeAtSap עושה עבודה מעולה בלהראות בדיוק את זה! כך לדוגמא, בסדרת פוסטים שעולה אחת לכמה זמן הם מציגים את העובדים שלהם דרך שתי שאלות פשוטות – איפה התחלת ואיפה את.ה היום. אנחנו אוהבים דוגמאות כאלו פשוט הפשטות הביצועית שלהם והערך האדיר שהם נותנים! 

דרך שתי שאלות עליהן קל לעובדים העסוקים לענות, אפשר להעביר בקלות מבריקה את המסר שהארגון תומך בשרבליות של העובדים שלו בתוכו, ורוצה אותם איתו לאורך כל הדרך. הויזואל לפוסט מלווה בטקסט קצר וקולע שלא משאיר מקום לספק “אם חשבתם שאנחנו מגייסים רק אנשים עם רקע טכנולוגי, תחשבו שוב!”. מה נגיד, אם לא היה לנו כל כך כיף פה ב-Brainnu, היינו שוקלים הסבה ל-SAP 🙂

איך אנחנו אוהבים את היום הראשון!

לא, אין בכוונת המשוררת ליום ראשון שבא אחרי סופ”ש כיפי שהיה, אלא ליום הראשון בלימודים, בעבודה וציוני דרך גדולים ואחרים שקורים בחיים. היישר מהעמוד של @LifeAtAppsFlyer הבאנו לכם דוגמא לסרטון מיתוג מעסיק מושלם שנעשה תחת הקונספט של ‘היום הראשון שלי’ – בו מגוון רחב של חברי הצוותים בארגון משתפים בחוויות האישיות שלהם מהיום הראשון בעבודה – דרך שיחה רנדומלית עם המנכ”ל, להיתקע בלובי כי המעליות לא עובדות או בכלל להתחיל את העבודה יום אחרי שהחברה הוכרזה כ”יוניקורן” (חוויות חוויות חוויות). הסיפורים האישיים של העובדים.ות הם אלו שמושכים כיום את קהלי היעד של מועסקים פוטנציאלים להתעניין בארגון ולשקול אותו כמקום עבודה לג’יט – מעבר לשכר והתנאים המוצעים.

קצת לאבי דאבי פנים ארגוני

עמוד נוסף שאנחנו מאוד אוהבות, שעושה עבודת מיתוג מעסיק נכונה הוא עמוד העובדים של Wix. אחת הסיבות לכך היא פוסטים שוברי שגרה, כמו הפוסט הבא שנעשה לכבוד V-day בחודש שעבר. במקום לאחל איחולים לבביים לאנשים האהובים עלינו (שאינם עובדים בארגון), בחרו הוויקסרים להראות קצת אהבה פנים ארגונית ולפרגן בצורה קלילה וקומית במידה, לחבריהם בארגון. אז נכון, לא כולם מבחוץ יבינו את הבדיחות, אבל כשעוסקים במועסקים פוטנציאלים מתחומים דומים – אין ספק שפוסט כזה מעביר בצורה טובה ונכונה את ההוויי הארגוני והקסם של ההון האנושי בארגון.

"אז זה המשרד שלך, כאן מכינים קפה וכאן קורה הקסם הגדול"

דרך נוספת שאנחנו מאוד אוהבות במסגרת מיתוג המעסיק, היא להראות את מקום העבודה שלך. בסרטון הבא אמנם הלכנו גדול והבאנו לכם את משרדי Google שבסן פרנסיסקו (מי צריך סיליקון ואלי כשיש לנו את תל אביב) , אבל היי – השראה באה מהרבה מקומות! אז בפעם הבאה שאתם נתקעים בלי רעיון לתוכן מקורי… תראו את מקום העבודה שלכם.

למועסק הפוטנציאלי חשוב שהמקום בו הוא יבלה את מרבית שעות החמה, יהיה מקום שכיף ונעים לשהות בו! אז אם הארגון שלך הוא כזה – אנא השוויצו! כך בדיוק עשו Google שחשפו דרך שגרירת מותג שלהם עם למעלה מ-115K עוקבים בטיקטוק, את המשרדים המגניבים שלהם, ופר – עשו לנו חשק לבנות דלת סתרים אצלנו במשרדים (לאן היא תוביל – רק לטוב :))

@kim_johns0n What it’s like working at Google SF 🤓Follow for pt 3 tomorrow! #fyp #foryou #foryoupage #work #worklife #foyou ♬ Lobby Music (Original Soundtrack) - Kahoot!

תנאים מעולים לעובדים שלכם זו לא 'מילה' גסה

מה שתפס את תשומת ליבנו בין הגלילות באינסטגרם הוא הפוסט הבא של חברת Hootsuite הקנדית המספקת פלטפורמה לניהול מדיות חברתיות, שבלי לבקש סליחה מאף אחד פרסמו בעמוד שלהם כחלק ממהלך תוכן שרץ בארה”ב תחת #showusyourleave, את התנאים שהם מספקים בעת התרחבות המשפחה – לכל עובדיהם (ולא רק לעובדות). הפוסט תפס את תשומת ליבנו כי אנחנו פשוט לא רגילות (לצערינו) לראות ארגונים שמתגאים שחור על גבי לבן בתנאים הסוציאלים שהם מספקים למועסקים.ות שלהם, ולא רק התנאים הפיזיים במשרד וימי כיף כאלו ואחרים.

התחום החדש הזה שנקרא מיתוג מעסיק עוד קורם עור וגידים. מצד אחד זה טוב כי ההזדמנות שלך להיות הארגון הראשון שיוצר מהלכי תוכן גדולים ושווים גדל, אך עם זאת, אין הרבה קייסים עליהם אפשר להתבסס, ולכן לפעמים מרגיש שההשראה – איננה. אבל (!) כפי שהראנו לכם.ן כאן ועכשיו – השראה יכולה לבוא ממגוון מקורות, אם זה ההון האנושי בארגון,  או הקירות והפסיליטיז שיש לכם להציע במשרד דרך תנאים מעולים שאין במקום אחר (או שיש, אבל אף אחד לא ציין את זה בסושיאל ;)) 

ההשראה קיימת מסביבנו בשפע – רק צריך לפקוח עיניים ואוזניים וגם קצת לשוטט באינטרנט כדי להבין שרעיונות יש בשפע, אבל בתוך הארגון שלך – נמצא המפתח להצלחה.