גלגלי ההצלה של אנשי ה- PPC

בואו נודה באמת, גם בשעות הערב המאוחרות, באמצע ארוחת ערב משפחתית עם כל מיני דודות ששואלות מתי נתחתן - אנחנו תמיד חושבים עליהם. על הקמפיינים שלנו. מה איתם? האם הם בסדר? האם אין חריגה של התקציב? אולי יותר מדי לקוחות לא רלוונטים נחשפו למודעות? מסתבר שיש פתרון.
alina-grubnyak-334440-unsplash

אז נכון, רובנו, אם לא כולנו, נעזרים באפליקציה של האדס מנג’ר בשביל לבדוק את הדופק של הקמפיינים שלנו, גם כשאנחנו לא בדיוק באמצע יום עבודה.
אבל מה קורה כשאנחנו ישנים ומשהו חריג קורה? או כשאולי יש לנו אירוע *באמת* חשוב? או לא עלינו, כששכחנו לבדוק קמפיין מסוים? ומה אנשי PPC אחרים עושים?

אז הגיע הזמן להגיד ביי ביי לחרדות, והיי ליכולות הביוניות של הקמפיינר של העולם הבא – גרסא 3.0, הלוא הם – Automation Rules. או כמו שאנחנו אוהבים לקרוא להם: גלגלי ההצלה של אנשי ה- PPC.

אז איך הם בעצם מצילים אותנו? אנשי ה PPC

אלו כללים שחלים על מערכת הפרסום ומורים לה לבצע פעולות מסוימות בקמפיינים בצורה אוטומטית.
הפעולות הללו עוזרות לנו לשלוט בקמפיינים גם כשאנחנו לא נמצאים עליהם און-ליין.
כמו למשל, לעצור אדסט מסוים כאשר התקציב גדול מ- X, או כאשר השכיחות של המודעה מעל- X פעמים.
למי שפוחד לעצור את האדסטים או את המודעות שלו בצורה אוטומטית, אפשר להורות למערכת לשלוח לנו נוטיפיקציה ברגע שקורה משהו מסוים, כמו המצבים שתיארנו קודם 🙂

אז בואו נדבר ביזנס, איך יוצרים Rule?

נכנסים לאדס מנג’ר ואז מקליקים על הלשונית Automation Rules.
היצירה של ה- rules דומה ליצירה של קהלים, מהסיבה הפשוטה שיוצרים אותם בלשונית נפרדת ולאחר-מכן נתן להשתמש בהם בכל קמפיין בנפרד, פעם אחר פעם.   

אז אחרי שנכנסו וראינו שאין לנו rules בתוך המערכת, אנחנו יכולים להקליק על Create Rule ולצאת לדרך.כרגע זה השלב שבו בונים את ה – Rule:

על מה הוא ישפיע- אנחנו צריכים לבחור על מה אנחנו רוצים שהכלל הזה ישפיע, כלומר, על מה הוא יתקיים.
ברמת הקמפיינים? האדסטים? או אולי המודעות?

איזה סוג פעולה הוא יבצע– ישנן מספר פעולות שהכלל יכול לבצע.
כמו למשל, לכבות את האדסטים, את המודעות, לשלוח לנו נוטיפיקציות או לשנות את התקציב.

באיזה תנאי הפעולה תתקיים? אחרי שבחרנו את הפעולה שאנחנו רוצים שהוא יבצע, אנחנו צריכים להכנס קצת יותר לעומק ולבחור אפשרות ממוקדת יותר.
למשל אם בחרנו שהוא יכבה את האדסט, אז כאן אפשר להחליט שהוא יכבה את האדסט בהתאם לעלות לתוצאה. אפשרויות נוספות הן: תקציב יומי, שכיחות, תוצאות וכו’

התנאי- כאן אנחנו בוחרים באיזה תנאי אנחנו רוצים שהפעולה תתקיים.
למשל, אנחנו רוצים שהמערכת תכבה את האדסט כאשר עלות לתוצאה גדולה מ- 50 ש”ח.  

טווח הזמנים – זהו מספר הימים שבהם פייסבוק יאסוף דאטה על ה- Rule שלכם.
הטווח שבו תשתמשו צריך להיות קשור לכמות האנשים שתוכלו להגיע אליהם בזמן מסוים.
למשל, אם התקציב היומי שלכם הוא 6$ אז יקח זמן עד שיהיו תוצאות בקמפיין ועד שהוא יכסה אוכלוסייה רחבה יותר, ובמקרה כזה – תרצו להרחיב את טווח הזמנים ושהמערכת תערוך בדיקה אחת לכמה ימים.
לעומת זאת, בתקציבים גבוהים יותר נרצה שהמערכת תערוך בדיקה פעם ביום לפחות.

לבסוף נעניק ל- Rule שלנו שם בשביל שנוכל לזהות אותו.
וזהו הוא מוכן!משמעות הכללים לעולם ה PPC

עכשיו כל מה שנותר לעשות זה להבין את המשמעות של הכללים שאתם יכולים ליצור, ולהשתמש בהם בצורה כזו שהם באמת ישמשו עבורכם כגלגל הצלה 🙂
אין ספק שהם מייעלים את הקמפיינים, עוזרים לבצע אופטימיזציה מרובה וממוקדת יותר, ובהתאם לכך משפרים את התוצאות של הקמפיינים.
חוץ מזה, הם יעזרו לכם למנוע מצבים בהם תצטרכו לכבות שריפות. כמו למשל: חריגה בתקציב, חשיפה מרובה יתר על המידה של מודעה לקהל יעד שלא מתאים, ועוד דברים רבים (ופחות טובים..).

אז למה אתם מחכים? התחילו לשפר את התוצאות שלכם.

ואם אתם מרגישים שאתם צריכים עזרה ליצור את ה- Rules הנכונים ביותר עבור המותג שלכם דברו איתנו. אנחנו מצילי PPC מומחים 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

יש עוד

טיקטוק למותגים

אפליקציית טיקטוק כבר מזמן כבשה את לב קהל הלקוחות הצעיר, ולמרות שרוב המותגים מבינים את זה מצוין, רק מעטים מצליחים לגדול בה.
אנחנו יודעות שעד עכשיו לא חידשנו לכם כלום, וכנראה שגם לכם נמאס לנסות להבין את הדקויות של האחות הקטנה שמשתלטת על עולם הפרסום בצעדי ענק, אבל הפעם- אתם לא צריכים להתאמץ.
בילינו לא מעט שעות בטיקטוק בשביל להציג לכם את כל חשבונות המותגים שאתם חייבים להכיר. בכל זאת, השראה זה השם השני שלנו.

שנתחיל?

« די, תמשיכו »
פייסבוק

מה צפוי לנו בפרסום הממומן בפייסבוק בשנת 2021?

אם יש משהו שמפחיד את פייסבוק- זה להישאר מאחור. זו פלטפורמה שתמיד תנסה להיות צעד אחד קדימה, ולכן מערכת הפרסום הממומן שלה, המייצרת לה לא מעט רווחים, נוטה להשתנות בקצב שיא.

היינו יכולות להגיד לכם שאיש שיווק חכם צריך לקרוא את כל המדריכים ולדאוג להישאר מעודכן תמיד, אבל עד שתמצאו לזה זמן הפייסבוק יספיק להתעדכן מחדש. אז העדפנו פשוט לרכז לכם את כל המידע הרלוונטי במקום אחד.

יאללה מתחילים>>

« די, תמשיכו »

קלאבהאוס

איך נשמע לכם לשבת על קפה עם אילן מאסק? או להירגע מיום עבודה ארוך עם אופרה ווינפרי? אפליקציית קלאבהאוס כבר הספיקה לגבש לעצמה תדמית אליטיסטית ונחשקת, כזו שתגשים לכם את כל החלומות המקצועיים והפרועים ביותר שלכם ובעיקר- כזו שכדאי לכם מאוד להיות חלק ממנה.

« די, תמשיכו »