אינסטגרם- כל העדכונים הגדולים של שנת 2019

לקראת שנת 2020 הכנו רשימה לכל מנהלי השיווק והדיגיטל שחובה עליהם להכיר אותה- קבלו את כל החידושים שעברנו בשנה האחרונה באינסטגרם
סיכום הפעילות של אינסטגרם

פברואר 2019

בחודש פברואר החליטו אינסטגרם לקדם את נושא ה- IGTV ולתת לפיצ’ר במה גדולה יותר. 

כאשר משתמש מעלה סרטון ל- IGTV הוא יכול לבחור בנוסף לפרסם את הדקה הראשונה של אותו הסרטון כפוסט בעמוד. כמו כל פוסט, הוא יופיע בעמוד הבית של העוקבים ויעדכן אותם על העלאה חדשה. בסיום הצפייה בסרטון הקצר אינסטגרם מבקשת מהצופה “להמשיך לצפות” דרך ה- IGTV.

עדכון זה הקפיץ את נתוני החשיפה והצפיה של סרטוני IGTV והפך הרבה ערוצים של מותגים לנצפים מאוד ובנוסף, עזר לצבירת עוקבים חדשים.

מרץ 2019

אינסטגרם החליטו להקל עלינו גם בנושא הקניות והוסיפו את הכפתור- ‘Check out on Instagram’.

עדכון זה אפשר למשתמשים לבצע רכישה ישירות מאפליקציית האינסטגרם מבלי להעביר ולגרום ליוזר לקפוץ בין מערכות ואפליקציות. 

עבור בעלי עסקים, מדובר בצעד נוסף לייעול תהליכי מכירה.

אינסטגרם כמובן גובים תשלום עבור כל עסקה שנסגרה דרכם.

יוני 2019

בתקופה זו אינסטגרם אפשרה למותגים להפוך פוסטים של משפיענים למודעות. 

כלי זה נקרא ‘paid partnership’ והוא נועד כדי לעזור להגדיל את החשיפה ולהגיע לקהלים גדולים יותר. אפשרות זו מסייעת למותגים להאריך את זמן הקמפיין והשוס- לכוון לקהל יעד ספציפי בצורה שקופה לחלוטין. כל פוסט מסוג זה יציג תג ‘paid partnership’ (שותפות בתשלום) לצד שם המותג.

יולי 2019

ביולי, אינסטגרם החלו להסתיר את הלייקים אצל משתמשים מסויימים במדינות מסוימות, זהו אחד העדכונים הכי פורצי דרך שנעשו עד היום. מספר הלייקים הכולל יהיה מוסתר מהעוקבים וחשוף רק למשתמש עצמו. הם טוענים שהם לא רוצים שאינסטגרם תהווה תחרות מסוג זה. לאחרונה התחלנו לראות משתמשים בישראל שהעדכון חל על המשתמש שלהם , אבל עדיין קיימת מחלוקת לגביו. בינתיים יש כאלה שמברכים על המהלך וטוענים שיש להתמקד בתוכן אותנטי, שלא מונע על ידי כמות הלייקים.  

רוצים לדעת איך להגביר את המעורבות באינסטגרם שלכם? ישלנו בלוג במיוחד בשביל זה בדיוק כאן >> https://brainnu.com/instagram_engagement/

ספטמבר 2019

פיצ’ר נוסף שהתווסף השנה ל- IGTV היה תגי תוכן ממותגים.

האפשרות של paid partnership’ שהזכרנו מקודם תיפתח גם בפלטפורמת ה- iGTV ותעזור לקידום התכנים של המותגים. השימוש בחידוש זה יעלה את שיעורי הצפייה ובמקביל גם את האהדה למותג.

 

בנוסף, בספטמבר אינסטגרם עברו שינוי נוסף והחליטו על הגבלות חדשות בכל הנוגע לפוסטים שמדלברים מבצעים על דיאטה וניתוחים קוסמטים. מתוך הבטחותיהם לתמוך בבריאות הנפשית של המשתשים, כעת הם יגבילו פוסטים מסוג זה ויסתירו ממשתמשים מתחת לגיל 18. 

אוקטובר 2019

אינסטגרם כבר מזמן זיהו את שימוש המותגים בפלטפורמה ותמיד מנסים לחדש בפיצ’רים שיעזרו להם. מותגים נוהגים להשתמש הרבה באינסטגרם כדי להשיק מוצרים חדשים. 

לכן, הם החליטו לצאת עם עדכון חדש שיקח את נושא ההשקות צעד אחד קדימה. 

במסגרת העדכון מותגים יוכלו  להוסיף מדבקה בשם- ‘product launch sticker’ ובעזרתם לאפשר לעוקבים שלהם להגדיר תזכורת ולקבל הודעה ברגע שהמוצר הופך לזמין לרכישה. 

לאחרונה, שמענו על עדכון חדש שנותן קפיצה משמעותית אל עבר השיווק העתידני. אינסטגרם יאפשרו למותגים מובילים לייצר מודעות AR (מציאות רבודה) ובכך ימקסימו את חווית הרכישה אונליין. כרגע האפשרות למודעות מסוג זה פתוחות אצל מותגים גדולים כמו מייקל קורס ורייבן. 

המשתמשים שלהם יכולים כעת לבדוק את המוצרים של המותג באופן יעיל ודיגיטלי מבלי להגיע לחנות. כל זה קורה בעת לחיצה על הכפתור: ‘Tap to try on’.

מודעה מתקדמת מסוג זה תורחב מעבר למותגי היופי והמשקפיים והיא תסייע למותגים למקסם את מעורבות הלקוחות, תוך עזרה למשתמשים בעת קבלת ההחלטה שלהם. 

כך אינסטגרם עוזרים למותגים להגדיל את אחוזי ההמרה שלהם ולהפוך את הלקוח למרוצה.

 

 ולסיום- אינסטגרם סיפקה בחודש אוקטובר תבניות מותאמות אישית לעסקים למספר פלטפורמות- פייסבוק, אינסטגרם ומסנג’ר.
ניתן להגיע לתבניות דרך מנהל המודעות של פייסבוק ולהתאים דרכה תבניות שעוצבו מראש באמצעות אפקטים של מוזיקה, צבע וקריאה לפעולה.

 

via GIPHY

המותג שאתם מנהלים זקוק לבייביסיטר מנוסה שתמיד מעודכן?