מיתוג מעסיק

מיתוג מעסיק: כל מה שרציתם לדעת

אם אתם רוצים לטפס במהירות למקומות הראשונים ברשימת מקומות העבודה הנחשקים ביותר (ואתם רוצים), קמפיין מיתוג מעסיק מקצועי ושווה במיוחד לא רק יבטיח שהעובדים הקיימים שלכם לא ירעו בשדות זרים, אלא גם יגרום לעובדים פוטנציאליים כשרוניים לעמוד אצלכם בתור כאילו גיליתם תרופה לקורונה.
מה?! כן. זה עד כדי כך עוצמתי

« די, תמשיכו »

פוסטים אחרונים

Employer branding

אונבורדינג

שוק התעסוקה משתנה ומתפתח ללא הפסקה, ואחד השינויים הגדולים שניתן לראות בשנים האחרונות הוא הדגש על החוויה הראשונית של מועסק במקום העבודה החדש, הקליטה וההכשרה שלו לתפקיד. התהליך נקרא אונבורדינג, ויש לו חשיבות גדולה עבור המועסק וגם עבור המעסיק.

« די, תמשיכו »
Employer branding

גיוס עובדים להייטק

עולם ההייטק הוא תעשייה משגשגת שהולכת וגדלה, ועם הגדילה יש צורך גם בהגדלת כוח האדם בארגונים השונים בתחום. נושא גיוס העובדים להייטק הוא חשוב וגם מאתגר, ומצריך מהארגונים והחברות לאתר את הטובים ביותר לתפקידים השונים, ולגייס אותם בהצלחה.

« די, תמשיכו »
Creative

טרנדים בתחום העיצוב 2022

עברנו רק מחצית בשנת 2022, והיא כבר מפרה את כל הכללים של העיצוב הגרפי. אם בשנים קודמות היינו מוגבלים לתבניות מסוימות – השנה אנחנו רואים שכל הגבולות נפרצו, וכולם די עושים מה שבא להם. ואם לומר את האמת – התוצאות לא רעות בכלל.

« די, תמשיכו »
Branding

איך בונים מותג שיחזיק לאורך שנים?

בעולם הדיגיטלי לכל אחד מאיתנו יש את הפוטנציאל להיות משפיען, ובייסיקלי לעשות “כסף קל באפס מאמץ”. קיימת גם הרבה מאוד ביקורת נגד אלו שמצליחים לעשות זה, ובעיקר על אורח החיים הראוותני שהם חיים, וכל זה מבלי שהם מחזיקים בעבודה אמיתית. אנחנו נרצה להביא את סיפורה של משפחה אחת שכזאת, שדווקא מצליחה לקבל את אהדת הקהל העולמי. ואנחנו לא מדברות על הקרדשיאנז.

« די, תמשיכו »
Employer branding

שימור עובדים

שימור עובדים, כשמו כן הוא – תהליך שבמהלכו ארגון או חברה שמים דגש על שימור העובדים שלהם, כלומר על החזקתם בארגון, לאורך זמן מסוים. יותר ויותר עסקים מתחילים להשקיע בזה מתוך הבנה כי יש יתרונות רבים בהישארות עובדים ותיקים ואיכותיים במקום העבודה. אם כן, בעמוד הזה ננסה להסביר קצת למה בכלל כדאי לשמר עובדים, מהן הדרכים הבסיסיות להתחיל בתהליך ומהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, אז בואו נתחיל!

« די, תמשיכו »
Employer branding

ה-סיפור של הארגון שלכם: איך להשתמש בסטורי במיתוג מעסיק

כבר כמה שנים שהוא בחיינו, ובשביל חלקנו – הוא אף כל עולמנו. הסטורי הוא הכלי הכי פופולרי באינסטגרם, בגלל הזמינות, האותנטיות, הקלות, והכי חשוב – החשיפה. אלוהי האינסטגרם שייפו את הפיצ’רים הקיימים בסטורי כדי לעזור למותגים להגביר את החשיפה והמעורבות של הקהל, לרמה שגם שימוש בסטורי – צריך לעשות בצורה נכונה. ותתפלאו, אבל כמו במיתוג שיווקי – גם במיתוג מעסיק אפשר לנצל את החשיפה שמגיעה מהסטורי כדי לשקף את החיים בתוך הארגון שלכם בצורה הכי אותנטית שיש.

« די, תמשיכו »
Employer branding

הפסיכולוגיה של העובד – מה מניע עובדים להתחבר לארגון שלהם?

בעולם העבודה של היום, תנאי העסקה הם כבר מזמן לא הדבר היחיד שחשוב לעובדים. בעקבות השינוי בהתנהגות הצרכנית שלנו לטובת צריכה יותר מודעת שגם עושה טוב לאנושות ולסביבה, אפשר לראות שמעסיקים מציעים לעובדים פוטנציאליים וקיימים ערכים מוספים שהם לא רק בדמויות של צרכים חומריים (למרות שגם זה חלק לא קטן מהשיקולים במציאת עבודה). הכל במטרה לגרום לעובדים להתחבר למה שהארגון עושה כדי לגרום להם לא לרצות לעזוב. אבל כשכל אחד מאיתנו מחפש משהו אחר במקום העבודה, לא תמיד קל למצוא את המכנה המשותף הנמוך ביותר שיכול לגרום לכולם להתחבר לארגון שלנו. אז איך בכל זאת עושים את זה?

« די, תמשיכו »
Employer branding

סטוריטלינג במיתוג מעסיק: איך תעשו את זה נכון

כל עסק ומותג מצליח יודעים לספר את הסיפור שלהם בצורה מעניינת, כזאת שמצליחה לעורר אצל הקהל את הרגשות הנכונים שיניעו אותם לפעולה. סטוריטלינג במיתוג מעסיק הוא כבר מזמן לא מילה גיסה, וכל מעסיק שמעוניין למתג את עצמו בתור מעסיק אטרקטיבי, יודע שכדי למכור את עצמו צריך לדעת איך להעביר את המסרים שלו בצורה עניינית שגם לוחצת על המקומות הנכונים.

« די, תמשיכו »