מהלכי שיווק ששווים את הזמן שלכם

שוב כיתתנו אצבעותינו בין אתרים, בלוגים, נכסים וכל מה שביניהם ונתקלנו בכמה מהלכים מעניינים שלגמרי השרו עלינו מוזה קריאייטיבית ונזכרנו ב"מי שאוכל לבד מת לבד" שהיינו אומרים ביסודי ואנחנו לא רוצים למות לבד, אז - הנה. צלילה נעימה.
trees

Put that on a t-shirt

כשסיפרתם לאמא שאתם מוותרים על התואר בכימיה והמהלך הבא שלכם הוא להיות אומנים. היא עיקמה את האף ואמרה “עם אומנות לא הולכים למכולת”. ואתם עניתם “את תראי, יום אחד הציורים שלי יתלו במוזיאונים”. 

ובכן, אלא אם אתה פיקאסו או מונה, ברוב המקרים אומנים חובבים יעידו על תסכול מתמשך ומאבק קיומי.

ואם זה לא מספיק קשה גם ככה, הקלות בה יצירות של אומנים שונים מוצאות את דרכן לאתרים אוטומטיים של הדפסה על חולצות היא בלתי נסבלת. איך זה עובד? אומן מעלה יצירה לטוויטר, שם מחכים בוטים לתגובות בסגנון “I really want it on a t-shirt” והיצירות מוצאת את דרכה במהירות לחולצות באתר, מהן האומן לא רואה שקל.

כדי להוריד את היצירה מהאתרים הוא צריך למצוא את כולם ולפעמים התהליך כרוך בעורכי דין וצווי בית משפט- הרבה כאב ראש.

תנו להם במיקי

לאחרונה קם אומן אחד עם ראש שיווקי במיוחד, שהחליט לשים סוף לתופעה עם אטיטיוד נועז שאנחנו ממש, ממש מחבבים: הוא התחיל להעלות לטוויטר דמויות של דיסני בגירסתן המלוכלכת ועם כיתובים שממש דורשים תביעה.

הגאונות? דיסני ידועים כרגישים במיוחד לכל הפרה של זכויות היוצרים שלהם והם מצוידים בסוללה של עורכי דין כרישים. 

מה נגיד לכם? בהצלחה לאתרי הדפסת החולצות.

הדאטה שמאדאטה

ספוטיפיי הם אלופים באופן כללי ואנחנו מתים עליהם (גם חודש שעבר ציינו לטובה את אחד המהלכים שלהם בבלוג הזה). האסטרטגיה, המיתוג, יש לנו המון דברים טובים לומר על החברה המדהימה הזאת.

הקמפיין האחרון שלהם שסיכם את שנת 2019 עשה לנו כל כך כיף שהיינו חייבים לתת לו את הפינה שלו.

אלופי הדאטה הבלתי מעורערים פשוט לקחו את כל המידע הזה שמתעופף לו בעננים וריכזו את כל מה שמעניין אותנו לדעת. בהתחשב בעובדה שהדבר שאנחנו הכי אוהבים הוא אנחנו עצמנו, ספוטיפיי הכינו לנו סטורי שכל כולו מדבר עלינו ועל הבחירות המוזיקליות שלנו בשנה האחרונה במספרים.

באוף ליין, תחנות האוטובוס והשילוט קושטו בפרינטים עם עובדות משעשעות כמו זאת לדוגמא-

ספוטיפיי- אנחנו שלכם.

לא כל הנוצץ- זהב

אנחנו תמיד בעד לעורר מודעות בדרך שאתם מכירים הכי טוב- במקרה של אדובי ופנטון מדובר בקמפיין בשיתוף  עם חברת The Ocean Agency שלקחו ברצינות את נושא משבר האקלים ויצרו שלושה צבעים חדשים וזוהרים במיוחד שהם למעשה, בניגוד למה שהיינו חושבים, צבעי ה”קריאה לעזרה” של אלמוגים שמגיבים להתחממות הגלובלית, רגע לפני שהם מתים ונעלמים.

הצבעים החדשים, בקודים #0029fd, #FFFF05 #9007f9 נוספו למאגר הקיים ונועדו לעודד אמנים ליצור בעזרתם יצירות שתופסות את העין על מנת לעורר מודעות לנושא החשוב.

מעבר למקוריות והפתרון החכם, אנחנו עפנו על החיבור המושלם למותגים ולעולם התוכן שלהם ועל השימוש במידע מעניין בצורה כל כך מדויקת. סה מניפיק.

Leave a Comment

Your email address will not be published.