למה מעורבות גולשים הכי חשובה בסושיאל ואיך עושים שיהיה יותר

הרשתות החברתיות כבר מזמן הפכו למרכז החיים שלנו. רוב המותגים מפגינים נוכחות מרשימה בסושיאל עם מעורבות גבוהה, אבל למרות שזה יכול להיראות כאילו כולם יודעים איך לתפעל את הדבר הזה, הם לא באמת
likes

אנחנו לא מוכנים שזה יקרה במשמרת שלנו, לכן חשבנו שכדאי לאסוף כמה טיפים שיכולים להגביר מעורבות ולשפר את הנכס הדיגיטלי שלכם, אם אתם מרגישים שאתם עוד לא לגמרי בעניינים.

בדיקת קשב: מה אמרנו שהכי חשוב?

אינגייג’מנט, אינגייג’מנט, אינגייג’מנט (אנחנו לא מתארסים, רק מדברים על מעורבות )!

הרשת החברתית כשמה כן היא- חברתית. מה שאומר שזה לא מספיק לייצר מודעה ולזרוק אותה על המסך, צריך גם לתקשר. יותר מזה- עזבו אתכם ממודעות. לעיתון ולשלטי חוצות תכינו “מודעה”, בסושיאל אתם חייבים להיכנס למוד שונה לחלוטין.

 

מהות הסושיאל היא למצוא דרכים מעניינות לייצר קשר ואינטראקציה עם הלקוחות. 

כשאתם מייצרים תוכן לנכסים הדיגיטליים שלכם, החשיבה צריכה להיות- מי קהל היעד שלי ואיך גורמים לו להגיב לתוכן שלי. ואחרי שהתוכן כבר קיים- איך ממשיכים את האינטראקציה שנוצרה. 

 

אינטראקציה משמע הקלקה, לייק, שיתוף, תיוג או תגובה.

עיניים אלי

יש כמובן, כמו בכל דבר אחר בעולם בערך, מיליון דרכים לייצר מעורבות בסושיאל.

ניסינו לצייר איזשהו קו מאחד ביניהן, ושמנו לב לכמה דפוסים.

 

רלוונטיות- RTM עובד.

במיוחד כשהוא מצחיק וחד. כותרות לוהטות, נושאים שכולם מדברים עליהם, מימז פופולריים. אנשים אוהבים להיות חלק מטרנדים. 

אבל משהו אחד- אם ה-RTM שלכם כבר הפך ל-(LTM (Late Time Marketing כי נזכרתם בהצתה מאוחרת, אנחנו מפצירים ומבקשים שפשוט אל. יהיו עוד הזדמנויות.

ישרולים, ערה?

רגש-

מכל הסוגים והגוונים. רגש זה דבר עוצמתי. הוא גורם לנו לזכור דברים לאורך זמן, להתחבר אליהם וכמובן, גורם לנו לרצות הגיב להם. רגש זו הנעה לפעולה.

תעוררו כעס, גועל (לא בהגזמה), עצב והכי טוב אם אתם יכולים- צחוק.

שאלות-

יש לנו מן קטע כזה של בני אנוש, אנחנו לא יכולים להשאיר שאלה פתוחה ואנחנו ממש, אבל ממש חייבים להביע דעה על כל דבר.

האסטרטגיה הזו עובדת נהדר בסושיאל, הכל שם בנוי בשביל זה. משחקי סטורי, סקרים, Video polls- הכל בשביל שתשאלו את הקהל שלכם. השאלות יכולות להיות הכי פשוטות או מטומטמות, we just can’t help it. 

אנחנו לגמרי בעד לנצל חולשות של בני אנוש. מוואה הא הא האהא הא!😈

question

כנות- 

אנשים אוהבים להרגיש שהם מדברים עם בנאדם, לא עם מכונה. אל תפחדו להיחשף קצת, לדבר על מה שכואב לכם, להתנצל, להיות שקופים ואותנטיים. תנו להם להציץ לפעמים אל מאחורי הקלעים, הם יעריכו אתכם פי שתיים יותר ויתנו בכם יותר אמון!

שיתוף- 

תעודדו שיתוף תוכן של הלקוחות שלכם. תרימו להם. ככה אתם יוצרים שיח דו-כיווני. אתם לא רוצים אותם גוללים בפאסיביות ומקבלים מכם מידע one way, אתם רוצים שיחה. אתם רוצים השתתפות. אם תקדמו תוכן של גולשים זה יעודד אותם להשתתף יותר ואתם על הגל.

תהיו מוזרים- 

אל תפחדו להיסחף קצת למחוזות הביזאר, זה תופס את העין. וכמו שאנחנו יודעים, לתפוס את תשומת הלב של גולשים במדיה החברתית זה בכלל לא עניין של מה בכך. אז כן- תפלרטטו, תטרילו, תהיו שונים, תהיו הזויים. תכתבו כותרות לא הגיוניות ובאופן כללי תרשו לעצמכם להתנהג כאילו אתם בטריפ LSD רציני. 

אל תפחדו לעסוק בעולמות תוכן רחוקים יותר. תכתבו על חגים מוזרים- לוח השנה הבינלאומי מלא ב”יום הבא עוגיות לעבודה” ושיט כזה, תעשו בזה שימוש.

מוזר

תקפידו לענות על תגובות! לא מספיק אנשים לוקחים את העניין הזה ברצינות וחבל- זה פספוס מטורף! ככל שתענו מהר יותר ומושקע יותר אתם תעודדו את המשך האינטראקציה ביניכם לגולשים והאלגוריתם יעריץ אתכם. רוצים חשיפה? ככה מקבלים הרבה ממנה.

ואם אתם צריכים מישהו שיעזור לכם עם זה, דברו איתנו > brainnu.com/contact-us