טיקטוק למותגים

אפליקציית טיקטוק כבר מזמן כבשה את לב קהל הלקוחות הצעיר, ולמרות שרוב המותגים מבינים את זה מצוין, רק מעטים מצליחים לגדול בה. אנחנו יודעות שעד עכשיו לא חידשנו לכם כלום, וכנראה שגם לכם נמאס לנסות להבין את הדקויות של האחות הקטנה שמשתלטת על עולם הפרסום בצעדי ענק, אבל הפעם- אתם לא צריכים להתאמץ. בילינו לא מעט שעות בטיקטוק בשביל להציג לכם את כל חשבונות המותגים שאתם חייבים להכיר. בכל זאת, השראה זה השם השני שלנו. שנתחיל?
pexels-cottonbro-5081921 (1)

רגע לפני שנציג לכם את הטופ 5 שלנו, נוריד לכם אבן גדולה מהלב. מעט מותגים מצליחים בפלטפורמה מהסיבה הפשוטה שרוב גולשי טיקטוק מחפשים בידור נטו, מלווה בכמה שיותר אנושיות. זו הסיבה שגרמה לרבים לצמוח בה כיחידים, כפרסונות שניתן להתחבר לאותנטיות של חיי היום יום שלהם, שזוהרים הרבה פחות ממה שהם נראים באינסטגרם, למשל. ובכל זאת, הנה כמה מותגים שהצליחו לפרוץ את גבולות האפליקציה ולגרום למשתמשים לאהוב את הסרטונים שלהם, למרות שהם פורסמו ע”י מותג:

Starbucks

זוכרים שדיברנו על תוכן משתמשים בבלוג הטרנדים של 2021? כנסו להתעדכן כאן, אם הספקתם לשכוח. 

כנראה שמישהו בסטארבקס קרא את הבלוג שלנו והבין שבפלטפורמה שאוהבת אנשים- אפשר, ונכון, להשתמש בהם. בשילוב עם השימוש בטרנד שאומר שרובנו נעדיף לקבל ביקורת ממשתמשים אמיתיים לגבי מוצר מאשר לצפות בעוד פרסומת, הם פיצחו את נוסחת הטיקטוק והצליחו לצבור מעל ל-1.4 מיליון עוקבים! מספיק רק להציץ בפרופיל בשביל לראות שההצלחה האמיתית גדולה עוד יותר, וכוללת סרטונים שהגיעו אפילו ל7 מיליון צפיות.

אז מה גורם להם להצליח?

קודם כל, עיקר פעילותם הוא שיתוף של סרטונים שמשתמשים אמיתיים אחרים יצרו מיוזמתם. לעיתים מדובר בטעימת משקה חדש, לעיתים זו שיחה מצחיקה או מרגשת עם עובדי החברה במעמד ההזמנה ולעיתים אלו מיני ולוגים שפשוט כוללים בתוכם קנייה של אחד המשקאות שהמותג מציע. 

 

למה זה טוב?

מלבד השיווק האמין של המשקאות שנוצר במינימום מאמץ וללא הוצאות כלכליות מצד החברה, שיתופים אלה מייצרים אצל הלקוח הבנה שהוא חשוב למותג, ומדרבן גם אחרים לצלם סרטונים משלהם בשביל הסיכוי הקטן להתפרסם בעמוד הרשמי ולקבל חשיפה ענקית. 

לצד השיתופים הרבים, המותג משתף לעיתים סרטונים בהם העובדים מכינים משקאות מיוחדים ומקוריים ואף שותלים ברחבי האפליקציה רמזים דרכם ניתן להזמין את המשקאות המיוחדים בסניפים הפיזיים. אתם מכירים דרך חדה יותר להעניק יחס אישי לגולשים מ*תפריט סודי*? כי אנחנו לא.

טיקטוק

vessi

מותג נעליים המוכר בעיקר ברחבי ארה”ב וקנדה, כאשר בידולן המרכזי הוא עמידותן למים. 

חשבון הטיקטוק שלהם חדש יחסית, אך כבר הספיק לטפס ללמעלה מ-120 אלף עוקבים, כאשר הסרטונים הפופולריים ביותר אלו סרטוני “ניסוי” על נעלי המותג.

ידוע לכולם שסרטונים קיצוניים מצליחים די בקלות בפלטפורמה, מכיוון שהם תופסים תשומת לב גדולה ומגיעים לפואנטה מהר יחסית, אבל כשהסרטון גם מצליח להוכיח כמה המוצר של המותג שלך טוב- כנראה שעשית עבודה ממש, אבל ממש טובה.

כאן יש סרטון כזה לדוגמא.

אז מה אפשר ללמוד מהם?

לתמצת את הבידול המרכזי שלכם לכדי משפט אחד ולחשוב איך אתם יכולים להקצין אותו ולייצר בעזרתו סרטון שימשוך את תשומת הלב של הגולשים בפור-יו (מכירים את הביטוי אגב? כאן יש בלוג למתחילים שקצת הלכו לאיבוד).

טיקטוק NBA

נעשה את זה קצר- 12.5 מיליון עוקבים

עכשיו, אחרי שתפסנו את תשומת לבכם, נספר לכם את הסוד הגדול- להקליל.

כל הסרטונים של המותג בפלטפורמה מתרכזים בבידור, צחוק, ממים וקצת מוטיבציה. אם בא לכם להתעדכן בחדשות הכי חמות של הנבחרת- זה לא המקום הנכון, לכו לטוויטר. בטיקטוק הם שומרים על פאן, וזו אחת ההחלטות החכמות שכדאי שגם אתם תעשו. 


כאן מציצים על הקסם קורה.

Crocs

אפשר ללמוד ממנו לא מעט על שימוש במשפיענים ויצירת סרטונים צבעוניים שמושכים תשומת לב די בקלות, אבל בחרנו לשים דגש דווקא על השימוש באתגרים, המוכר מאוד ברחבי טיקטוק וידוע כדרך מהירה לצבור חשיפה משמעותית.

המותג יצר פילטר AI שמלביש על הדמויות המצולמות את מיטב דגמי הקולקציה החדשה שלו. הוא הגיע ל8.1 ביליון שימושים, ובעזרתם, הוא יצר אתגר ויראלי המלווה בהאשתאג ייחודי- #GetCrocd

רוב פעילות המותג בפלטפורמה כיום כוללת שימוש באותו הפילטר, שכבר מזוהה עם החשבון, ובתוספת ההאשטאג הוא מצליח לשמור על האתגר רלוונטי גם בטווח הארוך. 

כאן תוכלו לראות דוגמא לאחד הסרטונים שלו.

Saturday Night Live - SNL

כמו שאתם כבר בטח יודעים, טיקטוק זו ה-פלטפורמה של הטרנדים. אמנם קצב התחלופה שלהם גבוה, אך אם תופסים טרנד בזמן ומצליחים לעשות אותו טוב, החשיפה תגיע. בוודאות. 

גם SNL הבינו את זה והצליחו ליישם לא מעט טרנדים פופולריים, כאשר טרנד הFlip the switch הביא לסרטון שלהם מעל ל16 מיליון צפיות!

זו ההוכחה שלפעמים לא צריך לשבור את הראש בשביל להצליח.. מספיק פשוט להישאר מעודכנים.

ועכשיו, כשקיבלתם טעימה מהצלחות שונות לחלוטין, הגלגלים במוח שלכם אמורים לעבוד במרץ ולחשוב איך אתם הופכים את המותג שלכם לויראלי במיוחד בטיקטוק, כי הוא כאן בשביל להישאר ואחת הדרכים להצליח בו היא ללמוד מאחרים שכבר הצליחו. 

 

ואם אתם בכל זאת עדיין קצת מסתבכים, דברו איתנו

אנחנו אוהבות אתגרים!